پژوهشگران چینی و توسعه باتری هایی که با آب شور کار می کنند – دیجیاتو – مقالات تخصصی

محققان دانشگاه «فودان» چین باتری های جدیدی را توسعه داده اند که به جای استفاده از مواد شیمیایی سمی، از مایعات بی خطری مانند آب شور به عنوان الکترولیت بهره برده، و برای استفاده در ابزارهای پوشیدنی و دستگاه های سلامتی که در بدن قرار می گیرند ایده آل به نظر می رسند
باتری های مورد بحث بسیار سبک وزن و انعطاف پذیر بوده و نمایندگی اپل استفاده از مایعاتی مانند آب شور در آنها، باعث می شود در صورت هرگونه خرابی یا نشت مواد به درون بدن، اندام های داخلی آسیب کمتری ببینند.

\r\n

\r\n
به گفته پژوهشگران، هدف نهایی استفاده از مایعات بدن انسان مانند اشک، عرق و خون به عنوان تعمیرات موبایل الکترولیت برای باتری های جدید است تا ایمنی ابزارهای پوشیدنی پزشکی بیش از پیش افزایش یابد.

\r\n
نوع دوم نیز از دو الکترود نخ مانند از جنس نانو لوله های کربنی ساخته شده که در لوله باریکی در کنار هم قرار داشته، و فضای خالی درون لوله نیز با مایع الکترولیتی پر می شود. جالب است بدانید که  ایده اصلی پشت این طراحی، استفاده در ابزارهای پوشیدنی آینده و لباس های هوشمند بوده است.

\r\n
محققان تعمیر لپ تاپ دانشگاه «فودان» چین باتری های جدیدی را توسعه داده اند که به جای استفاده از مواد شیمیایی سمی، از مایعات بی خطری مانند آب شور به عنوان الکترولیت بهره برده، و برای استفاده در ابزارهای پوشیدنی و دستگاه های سلامتی که در بدن قرار می گیرند ایده آل به نظر می رسند.

\r\n
باتری های جدید در پوشیدنی ها و لباس های هوشمند به کار گرفته می شوند

\r\n
گفتنی است دانشمندان محلول های متنوعی را برای استفاده تعمیرات 118 به عنوان الکترولیت مورد آزمایش قرار داده اند که در میان آنها، سدیم سولفات و محلول های آب و نمک رقیق شده بهترین نتایج ممکن را رقم زده اند.

\r\n
همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، باتری های جدید در دو مدل طراحی شده اند؛ نوع اول به صورت ساندویچی با دو الکترود ورقه ای بوده که در میان آنها، مایع الکترولیتی قرار داشته و انرژی را در خود ذخیره می کند.

\r\n

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *