سقوط انسانیت؛ بازی های موبایلی که زشتی های جنگ را به نمایش می گذارند – دیجیاتو – مقالات تخصصی

بازی ها فقط برای سرگرمی نیستند. آن ها می توانند به موضوعات مختلفی ورود کنند و با پرداخت به اتفاقات گوناگون، چیزی بیشتر از یک اثر سرگرم کننده باشند
Bury me, my Love

موضوع داستان یکی از بهترین بازی‌های یوبیسافت در سال‌های اخیر یعنی Valiant Hearts: The Great War به جنگ جهانی دوم باز می گردد و توسعه‌ دهندگان این اثر با جذابیتی وصف ناپذیر به روایت اتفاقات این جنگ بزرگ پرداخته‌ اند. در بازی شما کنترل چهار شخصیت مختلف را بر عهده می‌ گیرید و می‌ توانید در کنار انجام مراحل بازی از تمامی اشارات طنز آمیز به داستان‌های واقعی این جنگ بزرگ، لذت ببرید.

http://digiato.com/wp-content/uploads/2018/02/n-w1000-h1000.jpg

This War of Mine

هنگام تجربه «این جنگ من» (This War of Mine) شاید اشک نریزید اما اتفاقات به گونه ای رقم می خورند که تا مدت ها ذهن تان درگیر خواهد شد. بازی به خوبی توانسته تلخی های جنگ را در بازی به نمایش بگذارد و نشان دهد که تبعات این درگیری ها خیلی بیشتر از چیزی است که فکر می کنیم.

این جنگ من داستان گروهی را روایت می کند که در تاریک ترین دوران جنگ فقط به دنبال یک هدف هستند: زنده بمانند. هدفی که برای رسیدن به آن، حتی بعضی وقت ها مجبورید پا زیر انسانیت خود بگذارید و سخت ترین تصمیمات را در طول بازی بگیرید.

Plug In Digital حالا توانسته خودش را به عنوان یکی از مدعیان سبک Text Based به بازیکن ها معرفی کند. آن ها که سری محبوب Lost Phone را در کارنامه دارید، در هفته ای که گذشت بازی Bury Me, My Love را عرضه کردند تا بار دیگر بازیکن ها را به یک ماجراجویی مبتنی بر متن احساسی بفرستند. Bury Me, My Love داستان یک پناهجوی سور با نام Nour را روایت می کند. بعد از بماباران سوریه، او تصمیم می گیرد به همراه شوهرش به اروپا سفر نماید. اگر زبان خوبی دارید و به دنبال یک بازی Text Based احساسی هستید، Bury Me, My Love حتما سرگرم تان می کند.

Liyla and The Shadows of War

دانلود از اپ استور – دانلود از گوگل پلی

«لیلا و سایه های جنگ» بیشتر از آن که بازی باشد، یک پیام از جنایات جنگی است.

«لیلا و سایه های جنگ» (Liyla and The Shadows of War) خیلی کوتاه است. به قدری کوتاه که شاید بتوان بازی را در 10 دقیقه به اتمام رساند اما در همین مدت کم ساخته «رشید ابوعیده» به قدری تحت تاثیرتان قرار می دهد که خیلی از عناوین بزرگ تر در زمان های بیشتر نمی توانند انجام دهند.

Valiant Hearts: The Great War

بازی ها فقط برای سرگرمی نیستند. آن ها می توانند به موضوعات مختلفی ورود کنند و با پرداخت به اتفاقات گوناگون، چیزی بیشتر از یک اثر سرگرم کننده باشند. برای مطلب امروز روی همین بازی ها دست گذاشته ایم، عناوینی که با نمایش فجایع جنگ، بازیکن ها را به یک تجربه غم انگیز دعوت می کنند.

دانلود از اپ استور – دانلود از گوگل پلی

در حالی که ساخته استودیوی «11 بیت» (11 bit) روی تلفن های هوشمند نیز در دسترس است و با توجه به سبک بقا بازی تجربه جالبی روی این دیوایس ها به مخاطب ارائه می دهد ولی نسخه فارسی این عنوان هم در وب سایت هیولا و برای پلتفرم پی سی موجود بوده و می توانید آن را خریداری کنید.

liyla-and-the-shadows-of-war-mobile-game

لیلا و سایه های جنگ داستان خانواده ای فلسطینی را روایت می کند که امیدوارند زیر بارش گلوله ها یک پناهگاه پیدا کنند. تمام چند دقیقه ای که با این عنوان پلتفرمر/معمایی می گذرانید نیز پیرامون همین ماجراجویی و اتفاقات واقعی درون بازی می چرخند.

Liyla and The Shadows of War

  • Liyla and The Shadows of War
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Rasheed Abueideh
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: 83.2 / 76.7 مگابایت

دانلود از اپ استور – دانلود از گوگل پلی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *